Rusza 18 Plebiscyt Piłkarski "Kroniki Tygodnia"!

Rusza 18 Plebiscyt Piłkarski "Kroniki Tygodnia"! Tak. To prawda! Piłkarski Plebiscyt "Kroniki Tygodnia" jest już pełnoletni! A osiemnastka to zawsze znakomity powód do świętowania! Zapraszamy więc do wspólnej zabawy, której efekt poznamy za niespełna dwa miesiące.

Większość z nas odmierza czas, spoglądając na tarczę zegara labo zmieniając kartki w kalendarzu. Jest jednak także całkiem spora grupa osób, dla których wyznacznikiem kolejnych lat nie są pory roku ani upływające miesiące, lecz piłkarskie sezony. Bo futbol niezmiennie pozostaje synonimem wzruszeń, zachwytu, a nierzadko i szczęścia. Często w naszych artykułach podkreślamy, że piłkarska Zamojszczyzna, choć uboższa w gwiazdy czy medialną otoczkę, ma jednak co najmniej jeden wspólny pierwiastek z wielkim światem. Są nim te same, szczere i nieskrywane emocje. Z nie mniejszą gorliwością niż na Santiago Bernabeu boiskowe sytuacje komentowane są więc przez stałych bywalców na stadionie w Tyszowcach, a kości trzeszczą z równą mocą w meczach Borussii Dortmund zSchalke 04 Gelsenkircheni Omegi Stary Zamość z Unią Hrubieszów.

Redakcja "Kroniki Tygodnia" już po raz osiemnasty (!) zaprasza do wzięcia udziału w Plebiscycie Piłkarskim, w którym wybieramy Piłkarza, Trenera, Drużynę oraz Odkrycie 2017 roku. Dla jednych wybór będzie oczywisty, dla innych trudny. W gronie nominowanych są gracze, trenerzy i zespoły z czwartej ligi oraz zamojskiej klasy okręgowej plus wyróżniający się szkoleniowcy grup młodzieżowych. I ta różnorodność sprawia, że kolejne edycje mają swoja historię oraz ciekawe rozstrzygnięcia.

Dla jednych kolejne edycje plebiscytów wygrywają najlepsi, dla innych najpopularniejsi. W tym względzie szanujemy wszystkie Państwa głosy.

Wiemy, że do wzięcia w głosowaniu Czytelników "Kroniki Tygodnia" nie trzeba namawiać, ponieważ każdy kibic futbolu na Zamojszczyźnie chętnie przyśle wypełniony kupon do naszej redakcji na adres: ul. Żeromskiego 3, 22-400 Zamość. Jak co roku, będziemy mieć dla Państwa nagrody, o których więcej napiszemy w kolejnym wydaniu.

Uroczyste podsumowanie osiemnastej edycji Plebiscytu Piłkarskiego nastąpi w czasie Zamojskiej Gali Piłkarskiej, którą od kilku lat organizujemy wspólnie z Zamojskim Okręgowym Związkiem Piłki Nożnej. Wydarzenie planowane jest na 9 lutego przyszłego roku. Przed nami więc niemal dwa miesiące emocji związanych z oczekiwaniem na wyniki głosowania.

Poniżej prezentujemy Państwu listę nominowanych w czterech kategoriach, zaznaczając, że nie jest to lista ostateczna. Do 17 grudnia możecie Państwo zgłaszać inne kandydatury. Swój wybór należy krótko uzasadnić i przysłać pocztą elektroniczną na adres: t.tomczewski@kronikatygodnia.pl.

tomt

LISTA NOMINOWANYCH:

PIŁKARZ ROKU

Tomasz Albingier (Gryf Gmina Zamość)

Ireneusz Baran (Tomasovia)

Dawid Daszkiewicz (Hetman Zamość)

Piotr Fulara (Unia Hrubieszów)

Damian Łakus (Orkan Bełżec)

Bartłomiej Mazur (Roztocze Szczebrzeszyn)

Piotr Przeszło (Grom Różaniec)

Stanisław Rybka (Kryształ Werbkowice)

Piotr Sasim (Omega Stary Zamość)