MKS Unia Hrubieszów - Omega Stary Zamość 1-2

W meczu z podtekstami lepsza Omega. Ekipa Pawła Lewandowskiego wygrywa 2:1 (1:1), a Unia znacznie oddala się od marzeń o awansie.

Na murawie w Starym Zamościu spotkało się wielu dobrych znajomych. Wystarczy przypomnieć, żeDariusz Herbinprowadził ten zespół w trzeciej i czwartej lidze, a w barwach gospodarzy grali wówczasŁukasz KamińskiiPiotr Fulara. Tyle tylko, że ze względu na niedawne niejasności z transferemŁukasza Mikulskiegoobu klubom daleko do przyjaźni. I było to widać zwłaszcza w poczynaniach gospodarzy, którzy od pierwszego gwizdka grali jakby od tego meczu zależało ich życie. Piłkarzom Omegi nie przeszkadzało błoto, siąpiący deszcz ani śliska piłka. Murawę dosłownie orali, nie odpuszczając żadnej piłki. Przyjezdni próbowali natomiast zdobywać przestrzeń wieloma podaniami, co przy tak trudnych warunkach atmosferycznych i zdeterminowanych rywalach było niezmiernie trudne. W 10 min huknął z dystansu Piotr Fulara, alePiotr Sasimna raty zdołał piłkę złapać. Po chwiliWojciech Baranzagrywał zbyt lekko do swojego bramkarza, do piłki ruszyłPrzemysław Tchórzi bez problemów pokonałKamila Tomczyszyna. W 38 min w dogodnej sytuacji znalazł się najlepszy w szeregach gości Fulara, ale jego strzał z półobrotu obronił Sasim. Tuż przed przerwąJewgienij Hruiwygrał pozycję zJarosławem Gochemi dograł sprzed linii końcowej doMateusza Pańki, który z dziesięciu metrów doprowadził do wyrównania. W 57 minMaciej Bojarwykonywał róg, Wiaczesław Szuszkowski nie upilnowałMichała Denisai obrońca gospodarzy strzałem głową zdobył drugą bramkę. Po stracie gola Unia nacisnęła, wypracowując sobie dwie znakomite okazje. Za pierwszym razem Fulara przegrał kolejny pojedynek z Sasimem, a (72 min) dobitka Hruia trafiła w słupek, a po chwili Szuszkowski uderzył nad poprzeczką, mając przed sobą niemal całą pustą bramkę.

Omega Stary Zamość – Unia Hrubieszów 2:1 (1:1)

Bramki:Tchórz 23, Denis 55 – Pańko 45.

Omega:Sasim –Goch (68 Bochniak), Mikulski, Grela, Dywański–Denis, K. Bojar (80 Muda), M. Bojar–Tchórz, Nizioł (90 Wiatrzyk), Baran.

Unia:Tomczyszyn – Pietrusiewicz, Baran (58 Kazan), Szuszkowski, Romanowski–Hrui, Kamiński, Podgórski, Fulara – Pańko.

Sędziował:Bartłomiej Barda.

Źródło- http://www.kronikatygodnia.pl