Unia Hrubieszów – Korona Łaszczów 0:0.

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 12 kolejki Unia Hrubieszów bezbramkowo zremisowała z ekipą z Łaszczowa. Gospodarze mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale nie potrafili wykorzystać rzutu karnego

Mimo , że oba zespoły dzieli kilka miejsc wtabeli niedzielne spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie. Unia od początku sezonu jasno deklaruje, bowiem, że jej celem jest jak najszybszy powrót do IV ligi. Piłkarze trenera Dariusza Herbina wostatnich czterech meczach odnieśli komplet zwycięstw iliczyli na podtrzymanie tej passy. Trafili jednak na zespól legitymujący się identyczną serią. Korona po fatalnym początku rundy ostatnio zaczęła seryjnie zdobywać punkty ito nie tylko przeciwko zespołom walczącym outrzymanie. Wpoprzedniej kolejce drużyna Jerzego Bojki pokonała usiebie 3:2 Omegę Stary Zamość idała jasny sygnał, że nie boi się nikogo.

Faworytem byli jednak gospodarze, którzy od pierwszych minut starali się prowadzić grę. Piłkarze zŁaszczowa bronili się jednak bardzo dzielnie ikonsekwentnie ina przerwę oba zespoły zeszły przy bezbramkowym remisie. Losy meczu mogły się rozstrzygnąć tuż po zmianie stron. W46 minucie Patryk Mac sfaulował Piotra Fularę isędzia wskazał na 11 metr. Bramkarz gości zrehabilitował się jednak za swój błąd iobronił strzał Mateusza Pańki. Później Unia miała jeszcze swoje szanse za sprawą wspomnianych Fulary, Pańki iMariusza Podgórskiego, ale wynik nie uległ już zmianie.

– Szkoda nam straconych punktów. Przez całe spotkanie przeważaliśmy, aKorona postawiła głównie na defensywę iszukanie swoich szans wkontratakach –mówi Herbin, trener Unii Hrubieszów. –Korona zagrała skutecznie wdefensywie, anam zabrakło przysłowiowej kropki nad i. Przeciwnik wykorzystał to, że słabszy dzień mieli nasi napastnicy. Inna sprawa, że po ostatnim meczu pucharowym umoich zawodników brakowało świeżości. Jednak gdybyśmy wykorzystali rzut karny na początku pierwszej połowy mogliśmy wygrać po raz piąty zrzędu –dodaje szkoleniowiec zespołu zHrubieszowa.

W zupełnie innym nastroju był po spotkaniu prezes Korony. –Unia to firma iten remis jest dla nas jak wygrana –wyznaje Wojciech Wronka. –Tym bardziej, że trener nie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, amimo to utrzymał serię meczów bez porażki –podkreśla prezes klubu zŁaszczowa.

Unia Hrubieszów –Korona Łaszczów 0:0

Unia: Tomczyszyn –Baran, Zając, Suszkowski (83 Garbacz), Wiejak (46 Romanowski) –Hrui (75 Kazan), Kamiński, Podgórski, Fulara –M. Oleszczuk (46 Pańko), Pietrusiewicz.

Korona: Mac –Rój, Mossurec, Kuźniarski, Swatowski –Jamroż, Śrótwa, Stefanik, Oznański, Huzar –Wawryca (77 Sadowski).

Sędziował: Robert Kędziora.